Česko-slovenský prekladač textov

Preklad

cesko-slovensky-prekladactextov Napriek veľkej príbuznosti oboch jazykov je prekladač textov z češtiny do slovenčiny veľmi žiadaný. Používa sa najmä na dodatočnú korekciu po prekladoch robenú Slovákmi, keďže je zrejme, že keď týmto jazykom nekomunikujeme často, môžeme zabudnúť ako sa píše dané slovo v češtine. Rovnako nám nemusí byť známe písanie i alebo y, keďže Česi ich píšu inak. S týmto všetkým vám poradí práve náš pomocník na preklad textov z českého jazyka do slovenčiny.

Česká republika je zhruba dva krát väčšia ako Slovensko. Hlavné mesto je Praha, ktoré je s počtom obyvateľov 1,3 milóna zároveň aj najväčšie mesto tejto republiky. Po rozdelení od roku 1993 je nám jazyk nášho suseda veľmi blízky a nemáme problém sa navzájom dohovoriť. Problém vzniká možno pri písanom preklade textov z češtiny do slovenčiny, kde narozdiel od hovorovej reči sa veľmi ľahko odhalí či tento jazyk naozaj ovládame alebo nie.

Klimatické podnebie je v Českej republike rovnaké ako na Slovensku kde máme štyri ročné obdobia. Celkovo sú si tieto dve krajiny veľmi podobné až na to, že Česi majú stále Českú korunu, zatiaľ čo my máme od roku 2009 ako štátnu menu Euro.