Taliansko-slovenský prekladač textov

Preklad

taliansko-slovensky-prekladactextovTaliančina je podľa mnohých ľudí jeden z najkrajších jazykov. Obľúbený je najmä pre svoju ľúbozvučnosť. Rovnako sa o ňom traduje, že je to jazyk, ktorý je veľmi ľahký na naučenie. Ak sa niekedy rozhodnete učiť po taliansky, náš prekladač textov z taliančiny do slovenčiny je nástroj, ktorý nemôže chýbať vo vašej výbave. Veľmi uľahčuje prácu a je online.

Taliansko je jednotná parlamentná republika, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Európe. Na severe susedí s Francúzskom, Švajčiarskom, Rakúskom a Slovinskom. Juh krajiny pozostáva z Talianskeho poloostrava, Sicílie a Sardínia – Dvoch najväčších ostrovov v stredozemnom mori a rovnako tak z ďalších menších ostrovov. V Taliansku sa nachádzajú aj dva nezávislé štáty San Maríno a Vatikán. Teritórium Talianska pokrýva viac ako 300000 kilometrov štvorcových. S viac ako 60 miliónmi obyvateľov je to piata najviac obývaná krajina v Európe a 23 na svete. Hlavné mesto Rím je dlhodobo stredobom všetkého politického a náboženského diania. Moderné Taliansko je demokratický štát. V rebríčku najviac rozvinutých krajín sa nachádza na 25 mieste. Taliani si užívajú vysoký životný štandard a to kvôli vysokému HDP na obyvateľa.

Ak sa budete chcieť niekedy pozrieť do tejto krajiny a talianský jazyk je doposiaľ pre vás neznámov, prekladač textov z talianskeho jazyka do slovenčiny bude vašou záchranou.