Rusko-slovenský prekladač textov

[prekladac jazyk_z=“rusky“ kod_z=“ru“ jazyk_do=“slovensky“ kod_do=“sk“][adsense]

rusko-slovensky-prekladactextovPrekladač textov z ruštiny do slovenčiny môžete využiť na pri plánovej návšteve tejto krajiny. Okrem prekladu textu z ruštiny však potrebujete ovládať aj samotnú azbuku, aby ste vedeli čo jednotlivé ruské písmená znamenajú.

Rusko, oficiálne nazývané Ruská federácia je krajina nachádzajúca sa v severnej časti Euroázie. Rusko má spoločné hranice s Nórskom, Fínskom, Estónskom, Lotyšskom, Litvou, Poľskom, Bieloruskom, Ukrajinou, Gruzínskom, Azerbajdžanom, Kazachstanom, Čínou, Mongolskom a Severnou Kóreou. Prostredníctvom Ochotského mora zdieľa spoločnú hranicu aj s Japonskom a s americkým štátom Aljaška má spoločné hranice skrz Beringov prieplav.

Rusko je najväčšia krajina na svete, ktorá pokrýva viac ako jednu osminu obývaného územia celej zeme. Rusko je taktiež svetovo deviata krajina v rebríčku počet obyvateľov. Ruských občanov je takmer 143 miliónov. Rusko sa rozprestiera medzi deväť časových pásiem. Nachádza sa tam množstvo rôznorodých prírodných útvarov a úkazov, rôznorodé pohoria a prostredie. Rusko má taktiež celkovo najväčšie svetové rezervy minerálnych a energetických zdrojov. Je to celosvetovo najväčší producent ropy a zemného plynu na svete. Rovnako má aj najväčšie lesné zásoby. Jeho jazerá obsahujú celkovo jednu štvrtinu celkovej pitnej vody na svete.

Prekladač textov z ruského jazyka do slovenčiny vám veľmi dobre poslúži či už pri osobnom rozvoji, alebo ak by ste sa mali záujem niečo viac dozvedieť o tej veľkej krajine.